VIDEO: Dvacítka dětí pomáhala strážníkům honit tři uprchlé králíky

Zdroj: MP Brno

BRNO – Veselou situaci zažila hlídka městské policie u garáží na ulici Markéty Kuncové. Tam totiž kolemjdoucí zahlédla tři uprchlé králíky, a tak to raději nahlásila na linku 156.

„Žena se několikrát omluvila, že volá s takovou hloupostí a že ji operátor bude nejspíš považovat za blázna,“ s úsměvem sděluje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Strážník ale její obavy rozptýlil s tím, že by králíci mohli utéct pod kola aut, a vyslal na místo hlídku. Ta po chvíli uviděla jednoho z králíků poblíž v křoví a v parku narazila na dva malé chlapce. Zeptala se jich, jestli neví, komu zvířata patří, děti majitele však neznaly. Strážníci se zeptali ještě dalších zhruba osmnácti dětí, které potkali, nikdo ale nevěděl. Touto situací však způsobili pozdvižení a všech dvacet dětí se k nim přidalo králíky hledat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nejdříve je děti upozorňovaly na výskyt zvířat, svým jásotem a pokřikováním se jim je ale podařilo několikrát zaplašit. Po notné chvíli se strážníkům skutečně zadařilo i s přispěním dětí králíky polapit. Zvířata poté převezli na služebnu městské policie, kde se ji přebral odchytář a ten je odvezl chovateli.