Rekonstrukce domu v Králově Poli nabídne byty seniorům pečujícím o postižené potomky

Ilustrační foto.

BRNO – Rodiče v seniorském věku, kteří pečují o své dospělé zdravotně postižené děti, dostanou byty na ulici Ptašínského v Králově Poli. Byty i pečovatelskou službu bude poskytovat spolek Naděje.

Od roku 1997 zde spolek poskytoval domov pro seniory, ten musel být ale zrušen kvůli nevyhovujícím požárním podmínkám. Nyní je v plánu rekonstrukce a nabídnutí pomoci trochu jinému spektru obyvatel – starším lidem pečujícím o své postižené potomky. Byty budou sloužit jednadvaceti lidem. „V plánu je i modernizace stávajícího osobního výtahu, úprava elektroinstalace, výměna tří plynových kotlů a velkoobjemového ohřívače vody a mnoho dalšího. Očekáváme, že náklady se vyšplhají na 12 milionů korun,“ doplnil náměstek primátorky Robert Kerndl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dům je ve vlastnictví města, sociální službu bude provozovat spolek Naděje, který funguje od roku 1992. Jeho náplní práce je poskytování služeb seniorům a zdravotně postiženým lidem. Nyní provozuje domy Naděje v Bohunicích, Řečkovicích a na Vinohradech má dům pro osoby trpící Alzheimerem.