V kraji začala jízdenková revoluce: Eshop IDS prodává jízdenky na bankovní kartě

zdroj: IDS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Ve středu začala v Jihomoravském kraji i v Brně jízdenková revoluce. KORDIS JMK zprovoznil eshop, který umožňuje nákup měsíčních, čtvrtletních, ročních i turistických jízdenek z pohodlí domova.

Jízdenky už nejsou v papírové podobě, jsou přiřazeny k bankovní kartě, kterou se prokážete při kontrole. Pokud nepatříte do vybrané slevové skupiny, nemusíte nikam chodit a nic ověřovat. Druhou novinkou je to, že ve všech vozidlech Dopravního podniku města Brna už je možné si koupit jízdenku platební kartou. Při cestách po Brně stačí vždy při nástupu přiložit kartu a není třeba se o nic dalšího starat. Cenu vám vypočítá Dopravní zúčtovací centrum KORDIS, které garantuje, že za den cestování ve vozidlech Dopravního podniku města Brna po zónách 100 + 101 nikdy nezaplatíte více než 90 Kč. Při cestě z Brna do regionu si v každém vozidle ve validátoru můžete koupit bankovní kartou libovolnou jednorázovou jízdenku třeba i na všechny zóny. Stejnou bankovní kartou se prokážete při kontrole ve vlaku i v regionálním autobusu. A to nejzajímavější – z validátorů Dopravního podniku města Brna po platbě kartou také nedostanete už žádný lístek. Pokud byste se nových technologií báli, stávající papírové jízdenky nadále platí a můžete je používat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V pátek 3. 7. od 8:00 do 14:15 hodin vlaky linky S91 budou v úseku Strážnice – Hodonín nahrazeny autobusy náhradní dopravy. Od soboty 4. 7. už opět bude jezdit víkendová výletní linka Turistbus spojující naše vinařské obce s dolnorakouskými. Nejlepší je jet z Brna vlakem R13 v 8:36 a přestoupit na linku 555 v Podivíně, navštívíte třeba Poysdorf nebo Falkenstein. Stačí jednodenní jízdenka. Můžete jet i přes Mikulov. Od soboty 4. 7. se téměř na měsíc změní jízdní řády vlaků. Proběhne větší letní výluka v Židenicích, některé vlaky budou opět jezdit přes Dolní nádraží. A také se obnoví regionální noční vlaky z Brna.