Jeden mrtvý a 5 zraněných: Tragická nehoda uzavřela silnici I/54 u Blatnice

ilustrační foto

HODONÍN – V sobotu krátce po půlnoci došlo na silnici první třídy mezi Veselím nad Moravou a Blatnicí pod Svatým Antonínkem k tragické srážce dvou osobních vozidel. Po čelní srážce zemřel starší spolujezdec.

Podle policejního mluvčího Petra Valy automobil značky Peugeot 306, jedoucí směrem do Blatnice, z dosud nezjištěných příčin dostal smyk. Přitom přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem značky Peugeot 206. V menším voze zůstali celkem tři těžce zranění cestující. Další pasažér navíc svým zraněním dokonce podlehl. V druhém vozidle pak dvoučlenná osádka utrpěla zranění lehčího rázu. „Přítomnost alkoholu u obou šoférů na místě vyloučili provedené dechové zkoušky. Jednou z vyšetřovacích verzí je, že se řidič dostatečně plně nevěnoval řízení motorového vozidla. Přesná příčina vzniku dopravní nehody a míra zavinění jednotlivých účastníků je nyní předmětem dalšího šetření hodonínských dopravních policistů,“ sdělil Petr Vala. Po celou dobu vyšetřování dopravní nehody byla silnice na čtyři hodiny zcela uzavřena.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místě zasahovali také hasiči a záchranáři. „Starší muž zemřel ještě před naším příjezdem. Na místě jsme ošetřili pět zraněných. Zafixovali jsme je, zaléčili, v některých případech jsme poskytli kyslíkovou terapii. Převezli jsme je do kyjovské nebo uherskohradišťské nemocnice. U všech můžeme hovořit o lehkých až středně těžkých zraněních,“ popsala zásah mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.