Na Brněnsku havarovali motorkáři. Pro jednoho letěl vrtulník

ilustrační foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – Z doposud neznámých příčin havaroval v sobotu odpoledne na silnici I/23 u Ostrovačic na Brněnsku motorkář. Pro zraněného muže letěl vrtulník.

Podle mluvčí krajských záchranářů Michaely Bothové byl muž středního věku v době jejich příjezdu při vědomí. „Pacienta jsme přepravili se středně těžkými poraněními do Úrazové nemocnice v Brně,“ informovala. „Po dobu přistávání vrtulníku byla silnice uzavřená,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala. Další motorkář havaroval kolem poledne u Březiny na Brněnsku. „Pacient středního věku utrpěl pouze lehčí poranění. Převezli jsme jej také do Úrazové nemocnice,“ uvedla Bothová. V pátek v podvečer se také stala nehoda motorky a dodávky na silnici číslo 602 u Domašova na Brněnsku. „Dvaadvacetiletý řidič dodávky s největší pravděpodobností nedal přednost skútru,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala. Podle mluvčí Bothové utrpěl řidič skútru středně těžká poranění. „Převezli jsme ho po ošetření do nemocnice v brněnských Bohunicích,“ uvedla. Dechové zkoušky u řidičů byly negativní. Po nehodě byla na místě omezená doprava do jednoho směru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.