Srazil dítě na přechodu a ujel

ilustrační foto

BRNO – V sobotu v 6 hodin odpoledne došlo na přechodu pro chodce na ulici Obvodová poblíž prodejny Penny Market ke střetu auta s chodcem. Řidič srazil dítě ve směru na Rakoveckou ulici a ujel.

Po vážně vypadající nehodě šofér tmavě modrého automobilu značky Peugeot 508 nezastavil, neposkytl potřebnou pomoc a z místa nehody ujel. Ošetřit tak malého chlapce museli až přivolaní záchranáři. „Chlapce jsme ošetřili a s předpokladem, že by nemělo jít o vážnější zranění, jej převezli do Dětské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Dopravní policisté na místě zajistili klíčové kamerové záznamy, které nyní analyzují. Přesná příčina vzniku dopravní nehody a míra zavinění jednotlivých účastníků je nyní předmětem dalšího šetření. „Policisté nyní pátrají po neznámém řidiči a po jeho tmavě modrém poškozeném automobilu značky Peugeot 508, které by mělo mít utržené pravé zpětné zrcátko. Máte-li jakékoliv informace, neváhejte a volejte tísňovou linku 158. Hledáme také případné svědky dopravní nehody, kteří mohou také volat na tísňovou linku policie,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.