Koronavirus zrušil Vinobraní ve Znojmě

Zdroj: Znojemská beseda

ZNOJMO – Znojemské historické vinobraní 2020, které se mělo konat ve dnech 11. až 13. září, letos nebude. Je to podruhé v historii, protože v roce 1968 vinobraní zrušila okupace sovětských vojsk.

Důvodem zrušení jsou přetrvávající vládní opatření související s pandemií. Podle organizátorů měli připravený kompletní program. Ale nejistota pro všechny, kteří jsou na slavnost navázáni, byla taková, že se nakonec rozhodli akci nepořádat. „V současné době je možné pořádat akce do 1000 účastníků, případně do 5000 lidí, avšak rozdělených do oddělených sektorů. Výhled na září tak, jak jej prezentují vládní představitelé, sice může za příznivé epidemiologické situace znamenat zvýšení celkového počtu návštěvníků až na 10 tisíc. Avšak zůstává podmínka zachování sektorů a toho, že by lidé mezi jednotlivými sektory, tedy scénami, nemohli přecházet. To je pro pořádání Znojemského historického vinobraní nesplnitelné. Nezbývá nám, než letošní vinobraní zrušit,“ uvedla mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Znojemské historické vinobraní se proto bude konat 10. až 12. září 2021. Kdo bude chtít vstupenku zakoupenou na letošní vinobraní vrátit, může tak učinit prostřednictvím sítě Ticketstream nebo na pobočce, kde si permanentku zakoupil. Z podobných důvodů se letos nekonají ani Meruňkobraní v Miroslavi a Pálavské vinobraní v Mikulově.