Mladší muž vyhrožoval staršímu, že ho zbije. Ten se nenechal zastrašit a zbil ho jako první

Ilustrační foto.

BRNO – Na hlavním nádraží dochází k nejrůznějším potyčkám takřka neustále, proto jsou zde i posíleny hlídky městské policie kvůli odjezdům nočních spojů. Strážníci tak můžou rychle zasáhnout. O tom se přesvědčili i dva muži ve středním věku, kteří měli mezi sebou konflikt.

Ten začal už v autobuse, kde se oba muži nepohodli a dvaapadesátiletý cestující vyhrožoval pětapadesátiletému, že ho zbije. Starší z mužů se ale nezalekl a při vystupování druhého udeřil tak silně, že upadl na zem. To už byli ale na místě strážníci. „Hlídka rychle k oběma mužům přispěchala a konflikt ukončila. Starší z mužů hlídce tvrdil, že se chtěl jen bránit a že ho nikdo bít nebude,“ sdělil k případu tiskový mluvčí Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo byla přivolána záchranná služba, která mladšího muže s krvácející ránou na hlavě odvezla k ošetření do nemocnice. Povolaná republiková policie vyloučila trestný čin, případ poputuje ke správnímu orgánu jako podezření na přestupek proti občanskému soužití. K dořešení případu jsou k dispozici i záběry z kamer.