Strážníci dopadli dva celostátně hledané, jeden v klidu čekal na tramvaj, druhý odmítal zaplatit kávu

Ilustrační foto.

BRNO – Dopadení celostátně hledaných osob může mít zcela odlišné scénáře, o čemž se přesvědčili strážníci městské policie, kterým se podařilo dopadnout dva muže, po kterých Policie České republiky vyhlásila pátrání.

Hlídka kontrolující Starou osadu si všimla dvaatřicetiletého muže, který s ostatními cestujícími čekal na tramvaj. „Chvíli ho strážníci pozorně sledovali, načež si uvědomili, že jeho tvář už někde viděli,“ sděluje k případu tiskový mluvčí Pavel Šoba. A skutečně, muž byl v hledáčku policie pro nenastoupení k výkonu trestu, což vyšlo najevo po ověření osobních údajů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na linku 156 se ozval personál podniku na náměstí Svobody kvůli zákazníkovi, který vypil kávu za 49 korun a odmítal ji zaplatit. Kromě toho byl také agresivní. Na místo dorazila hlídka, které muž řekl, že ztratil peníze a nechtěl ukázat doklady totožnosti. Nakonec hlídce sdělil své příjmení. Na místo dorazila republiková policie kvůli ověření osobních údajů, která zjistila, že osmašedesátiletý muž uvedl nepravdivé údaje a navíc také figuruje v celostátním pátrání.