VIDEO: U Lanžhota chytli celníci dva Tunisany a Egypťana v návěsu

zdroj: Celní úřad JMK

BŘECLAV – V sobotu při běžné kontrole zadrželi jihomoravští celníci tři nelegální běžence ve vozidle na parkovišti u dálnice D2 u Lanžhota nedaleko hranice se Slovenskem.

Podle mluvčí Celního úřadu Lady Temňákové oslovil kolem poledne hlídku celníků řidič bulharské soupravy s tím, že se z návěsu ozývají nějaké zvuky. Celníci nejprve zkontrolovali bezpečnostní lanka plachty a celní závěru. Vše se zdálo být v pořádku. Potom nechali vozidlo převézt pod rampu, aby zkontrolovali celistvost plachty, ale i ta byla neporušená. Přistoupili tedy k sejmutí celní závěry a otevření návěsu. Uvnitř se kromě převáženého zboží nacházeli tři muži cizí státní příslušnosti. Pouze jeden z nich měl doklad totožnosti, z něhož bylo patrné, že se jedná o Egypťana. Další dva muži byli pravděpodobně Tunisané. „Podle dokladů, které řidič k vozidlu předložil, bylo zboží naloženo v Turecku, návěs dopraven do Bulharska, kde byl přepřažen k bulharskému tahači a měl pokračovat do Polska. Celníci přivolali hlídku policie, která muže převzala k dalšímu šetření. K výslechu byl převezen i bulharský řidič,“ uvedla Temňáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.