Víkend v Brně nabídne výstavu i běžecký závod

Ilustrační foto.

BRNO – O víkendu se s našimi tipy nudit nebudete, můžete vyrazit třeba na charitativní bazárek, nebo na velkou akci Běh na krev. Pokud vás zajímá sport, bude pro vás ten pravý florbalový zápas.

Proměny města od roku 1900 po vize budoucnosti ukáže venkovní výstava na Pohořelci. Letošní ročník akce Kam kráčíš, Brno? chce ukázat příběh, do kterého každá generace připíše něco nového. Výstava probíhá poblíž obchodního domu Centrum od 8. do 28. září 2020.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Letos uplyne 400 let od bitvy na Bílé hoře, Špilberk pro vás proto připravil zábavný historický program Špilberk žije i po Bílé hoře pro celou rodinu, dobové ukázky, divadla, muziku i občerstvení. Pro děti je připraven program Hrdý Brňan. Akce se koná 12. a 13. září od 10 do 18 hodin.

Celý víkend probíhá v brněnské Industře charitativní bazárek na podporu útulku Tibet. Můžete zde nakoupit, ale i přinést věci k prodeji a podpořit tak němé tváře. Otevřeno bude  v sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 12 hodin.

Běh na krev, to je sportovně zábavné odpoledne pro malé, větší a velké. Kromě závodu je připraven bohatý kulturní program, těšit se můžete na moderátory rádia Krokodýl, horolezeckou stěnu, skákací hrad, bodyzorbing nebo kouzelníka. Program je součástí kampaně Darujme krev pro Brno, jehož cílem je podpořit dárcovství.

Neděle většinou patří sportu a i tuto to nebude jinak. Od 17 hodin ve sportovní hale v Maloměřicích proběhne florbalový zápas mezi Hattrickem Brno a Tempishem Vítkovice.