Věnujte pozornost změnám v dopravě

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Nashromáždilo se velké množství změn a výluk v dopravě. Nejsou zásadní, ale je jich moc, tak je nepřehlédněte. V Břeclavi se cestující musí obrnit velkou trpělivostí. Od pondělí 14. 9. do 19. 9. budou mezi Kuřimí a Tišnovem zrušeny některé vlaky. Od soboty začne dlouhodobá výluka na linkách 403 a 404 v oblasti Ostopovice – Troubsko.

Výluka na lince S31 v úseku Nedvědice – Bystřice nad Perštejnem bude pokračovat od pondělí 14. 9. v upravené podobě. Železniční stanice Rožná a zastávka Věžná budou obsluhovány obslužným spojem z Bystřice nad Perštejnem. Vlaky na lince S31 budou v uvedených úsecích nahrazeny autobusy náhradní dopravy. Vlaky 1780 a 1779 budou nahrazeny autobusy v úseku Tišnov – Bystřice nad Pernštejnem. U vlaků S31/1780 a S31/1779 a o víkendu u vlaků S31/14905, 14906, 14909, 14910 je přeprava jízdních kol zajištěna nákladním automobilem. U ostatních vlaků není přeprava jízdních kol přes úsek dotčený výlukou zajištěna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Břeclavi bude při už tak nepříjemné dopravní situaci ještě probíhat od 16. 9. do 30. 11. výluka v ul. 17. listopadu od nám. TGM mimo po nábřeží Komenského mimo.
Linky 542, 573, 574 pojedou mezi zastávkou Skopalíkova a autobusovým nádražím obousměrně odklonem ulicemi Sovadinova – Jana Palacha – Stromořadní. Na této trase navíc obslouží zastávky MHD Břeclav „Slovácká“ a „Sovadinova“. Spoje linek 542 a 574 budou obsluhovat zastávku „Břeclav, poliklinika“ závleky po ulicích 17. listopadu – nábř. Komenského – 17. listopadu.
Linky 570 a 571 pojedou mezi nám. TGM (resp. 1. máje) a autobusovým nádražím obousměrně odklonem ulicemi Sladová – Čermákova – nábř. Komenského. Ve směru na autobusové nádraží zastaví na náhradní zastávce „Břeclav, nám. TGM kostel“ na ulici Sladová.
Linka 572 – pouze spoje obsluhující zastávky na nám. TGM a nemocnici – tyto vybrané spoje pojedou namísto k zastávce „Břeclav, nemocnice“ k zastávce „Břeclav, poliklinika“ z ulice Jana Palacha k poliklinice obousměrně odklonem ulicemi 17. listopadu – nábř. Komenského. Na této odklonové trase zastaví ve směru k poliklinice namísto zastávky „Břeclav, nám. TGM kostel“ na zastávce „Břeclav, kulturní dům“ a ve směru na autobusové nádraží namísto zastávky „Břeclav, nám. TGM MěÚ“ na zastávce „Břeclav, průmyslová škola“.
Linky 561, 563, 566 a 567 pojedou mezi zastávkami Jana Palacha a Nám. TGM kostel obousměrně odklonem nábř. Komenského a ulicemi Čermákova a Sladová.
Linka 562 a 568 pojedou mezi zastávkami Nám. TGM kostel a Jana Palacha nebo Poliklinika obousměrně odklonem ul. Sladová a Čermákova.
Linka 564 pojede mezi zastávkami Jana Palacha nebo Průmyslová škola a Nám. TGM MěÚ obousměrně odklonem ul. Čermákova a Sladová.
Spoj 32 linky 569 pojede od zastávky Slovácká ulicemi Čermákova a Sladová na zastávku Nám. TGM kostel (zastávka směr Jana Palacha) a dále větví kolem MěÚ na Tř. 1. máje do zastávky Lesní.
Spoj 102 linky 569 pojede od zastávky Dům kultury ulicemi Čermákova a Sladová na Nám. TGM, které objede po vnitřní straně a obslouží zastávku Nám. TGM kostel ve směru do Poštorné a zpět ulicemi Sladová a Čermákova k zastávce Poliklinika.

Pokud máte děti vysokoškoláky, právě teď si asi vyřizují předplatní jízdenky. Podívejte se na Kompletní leták ke slevám pro děti, mládež a studenty. Opět po roce je tu Evropský týden mobility, který se uskuteční v termínu od 16. do 22. září. V rámci něj můžete navštívit společnost KORDIS JMK ve dnech 16. a 17. 9. Hlavní akce se uskuteční v sobotu 19. 9. v areálu dopravního hřiště Riviéra. Nezapomeňte na roušky! Změna programu je vyhrazena s ohledem na aktuální situaci. Sledujte na FB a webu idsjmk.cz.