VIDEO: Jen pár centimetrů je dělilo od smrti

zdroj: ZZS JMK

BRNO-VENKOV – Velké štěstí měli v sobotu kolem sedmé hodiny večer v Popovicích na Brněnsku jak zákazníci tamní čerpací stanice ONO, tak i pětičlenná osádka osobního automobilu Škoda Fabia. O nehodě jsme informovali v článku. V pondělí policisté zveřejnili video z nehody.

Řidič škodovky při jízdě po souběžné čtyřproudé komunikaci spojující Mikulov s Brnem vjel do areálu čerpací stanice ONO, kde narazil do stojanu se zbožím a následně do výdejního stojanu a dvou automobilů. Ve škodovce utrpěli lehké zranění čtyři cestující. „Řidiče a ženu středního věku transportovali naši záchranáři po ošetření se středně těžkými zraněními do Traumacentra Fakultní nemocnice v Bohunicích. Zranění mladé ženy, která s nimi cestovala, byla jen lehká a pacientka byla k další péči odvezena do Úrazové nemocnice. Malý chlapec vyvázl z nehody bez zranění, zdravotníci ho přesto předali ještě ke kontrolnímu vyšetření do Dětské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková. Z poškozeného osobního automobilu Škoda Superb rodiče odvezli k preventivnímu vyšetření do nemocnice v sedačce sedící dvouleté dítě. Další osoby naštěstí nebyly zraněny. „Při vyšetřování nehody třiatřicetiletý řidič přiznal, že byl hodně unavený a pravděpodobně usnul. Dechová zkouška na alkohol i test na drogy byly u šoféra negativní. Na vozidlech a zařízení benzínky vznikla škoda za skoro 300 tisíc korun,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.