Nehodu u Strážnice dva lidé nepřežili. Třetího transportoval vrtulník v kritickém stavu

zdroj: HZS JMK

HODONÍN – Ve středu před osmou hodinou ráno vyslalo operační středisko hasičů jednotky k vážné nehodě kamionu s osobním autem, která se stala u Strážnice na Hodonínsku. Dva lidé při ní zemřeli. Silnice musela být uzavřena.

Nehoda se stala na silnici I/55 mezi obcemi Strážnice a Veselí nad Moravou. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky se střetlo osobní auto s kamionem a auto zůstalo po nehodě mimo silnici. Hasiči ze značně zdemolované kabiny vyprostili dva cestující. Další osoba byla mimo vozidlo. Přes veškeré nasazení zasahujících jednotek se dva lidi už nepodařilo zachránit. „Dispečink vyslal na místo vrtulník a taky dvě pozemní posádky. Dvě osoby zemřely ještě před naším příjezdem, už jsme jim nemohli pomoci. Oba lidé seděli v osobním voze, byl v něm ještě jeden pasažér, který nehodu přežil. Tohoto muže jsme ošetřili, zaintubovali jej a na řízené ventilaci jsme pak pacienta v kritickém stavu letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno,“ popsala zásah záchranářů mluvčí Michaela Bothová. „Řidič Škody Fabie jel směrem na Strážnici a podle doposud zjištěných informací při projíždění zatáčkou vyjel do protisměrného jízdního pruhu. Za středovou čárou došlo ke střetu s protijedoucím kamionem převážejícím klády. Osobák byl po střetu odhozen mimo komunikaci a zemřeli v něm řidič s jedním spolujezdcem (82 a 55 let), třetí muž z osádky (66 let) byl s vážným zraněním letecky transportován do nemocnice. Řidič kamionu, který byl podle dechové zkoušky střízlivý, při nehodě zranění neutrpěl. Vyšetřování nehody a následné odklízení následků s překládkou nákladu blokoval provoz na této komunikaci až do odpoledních hodin,“ sdělil mluvčí policie Petr Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.