Alkohol a drogy: Kontroly odhalily na Vyškovsku další hříšníky

ilustrační foto

VYŠKOV – Policisté řešili na Vyškovsku alkohol nebo drogy za volantem. Koncem minulého týdne a o víkendu odhalily policejní kontroly šest hříšníků. Dva řidiči pod vlivem také bourali.

Cyklisté spíše holdovali alkoholu, jeden se projížděl Slavkovem bez osvětlení a s hladinou převyšující jedno promile. Čtyři řidiči motorových vozidel měli pozitivní test na drogy. Jedna řidička a další dva kontrolovaní řidiči měli pozitivní test na přítomnost pervitinu. U jednoho z nich byla kombinace marihuany a pervitinu. „Všichni se budou zodpovídat z přestupku před správním orgánem, kde jim hrozí tučná pokuta. Další řidiči motorových vozidel měli udělený zákaz řízení. „Zde už však nejde o přestupky, ale trestné činy,“ uvedla policejní mluvčí Alice Musilová. V Rousínově skončila jízda řidiče Fabie, který usedl za její volant přesto, že má až do roku 2026 zakázáno řídit motorová vozidla. Je podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí. Dva řidiči pod vlivem alkoholu také bourali. Jeden u Nížkovic, druhý ve Slavkově. „Oběma naměřili policisté přes 1,7 promile. Oba jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.