Při pátrání po ztraceném houbaři na Břeclavsku pomohla veřejnost

ilustrační foto

BŘECLAV – Ve čtvrtek dopoledne oznámila žena z Břeclavska na tísňovou linku policie, že pohřešuje svého manžela. Ten si předchozího dne vyšel na houby. Když se nevrátil, šla jej s příbuzným hledat, ale bez výsledku.

Pátrací akci značně ztěžovala mnohahodinová prodleva mezi oznámením a odchodem muže i to, že neměl u sebe mobilní telefon. Navíc nám žena sdělila, že manžel trpí Alzheimerovou chorobou. Kontaktovali jsme záchranáře, zda pohřešovaného muže nepřeváželi. Také jsme požádali starosty obcí Novosedly, Brod nad Dyjí, Drnholec, Nový Přerov a Dobré Pole o vyhlášení pohřešování ztraceného houbaře. Manželka uvedla, že již v minulosti se muž ztratil, prošel obcemi až na rakouskou stranu a vrátil se domů druhý den ráno. „Proto jsme kontaktovali v rámci policejní spolupráce i rakouské kolegy. Do pátrací akce se chystal i vrtulník a Speciální pořádková jednotka z Brna, rovněž jízdní policie, k dispozici byl i psovod. Těchto sil však nakonec nebylo zapotřebí, protože po poledni volala manželka. Nějaký muž viděl asi před hodinou jejího manžela u Dolních Dunajovic. Ihned jsme požádali starosty obcí Dolní Dunajovice i okolní obce Perná, aby vyhlásili pátrání po pohřešovaném,“ popsala akci mluvčí policie Alice Musilová. Zároveň se do uvedené oblasti rozjely policejní hlídky z okolí Břeclavi. Mezitím manželku kontaktovala další paní z Dolních Dunajovic, která viděla jejího manžela. Díky veřejnosti pátrání po muži skončilo úspěšně. Vyčerpaného a zmateného sedmašedesátiletého muže nakonec našli policisté obvodního oddělení Hrušovany nad Jevišovkou u obce Dolní Dunajovice ve směru na obec Perná. „K posouzení zdravotního stavu jsme přivolali zdravotnickou záchrannou službu a mezitím o nalezení manžela informovali jeho ženu. Záchranáři naštěstí neshledali nutnost hospitalizace nalezeného seniora a tak jsme jej mohli předat manželce do místa bydliště. Tímto děkujeme veřejnosti za všímavost a pomoc při pátrací akci,“ dodala Alice Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.