V Hustopečích dostali záchranáři novou základnu

zdroj: ZZS JMK

BŘECLAV – Záchranáři mají v Hustopečích novou základnu v areálu Nemocnice Hustopeče. Slavnostního otevření se zúčastnili v pátek dopoledne ředitelka Jihomoravské zdravotní záchranné služby Hana Albrechtová, jihomoravský hejtman Bohumil Šimek, výkonný ředitel společnosti Stavební firmy Plus s.r.o. Josef Anovčín a další hosté.

Moderní stavba zde byla vybudována za 16 měsíců. Podle hejtmana Bohumila Šimka bylo využívání původní základny pro záchranáře značně limitující. „Základna se nacházela v prostorách bývalé kotelny, které například neumožňovaly temperovat vozidla. Také další užívané prostory včetně šaten byly nevyhovující a značně komplikovaly život a plnění náročných úloh záchranářů,“ uvedl hejtman Šimek. Provoz základny bude obstarávat celkem 15 zaměstnanců: 5 lékařů a 10 záchranářů. V denní i noční směně se i nadále prozatím počítá s jednou lékařskou posádkou. Kapacita základny je však navržena tak, aby v případě potřeby poskytla v budoucnosti zázemí i pro dvě výjezdové skupiny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.