Parkoviště u Zetoru nabídne na 220 nových míst

Zdroj: město Brno

BRNO – Od pondělka budou řidiči moci zaparkovat na parkovišti u Zetoru při ulici Trnkova. Místa v režimu P+R budou stát 20 korun až na půl dne.

„Nové P+R parkoviště v Líšni je přímo u autobusové zastávky linky 58 a jen pár kroků od tramvajové zastávky Novolíšeňská. Dostat se odsud přímo do centra Brna je otázkou čtvrt hodiny,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. K dispozici tu jsou lidem také infopanely Dopravního podniku, v blízkosti je jízdenkový automat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

První dvě hodiny parkování jsou zdarma, 2-12 hodin stojí 20 korun, za 12-24 hodin zaplatí řidiči 100 korun. Za každých dalších 24 korun pak opět stovku. Pozemek získalo město do svého vlastnictví v roce 2018, odkoupilo ho od společnosti Zetor za 31 milionů. Brněnské komunikace místo opravily a město dodalo závorový a kamerový systém nebo veřejné osvětlení. Tyto zásahy stály 10 milionů korun. Finance město získalo z Fondu mobility, tedy z peněz za rezidentní parkování.

Na dalších parkovištích město pracuje, nejdále je zatím parkovací dům na Šumavské, kde se začíná s projektovou dokumentací pro stavební povolení. Stavět se bude i na dalších místech, například na Bítešské, Purkyňově, nádraží Královo Pole nebo Jemelkově.