V jízdních řádech regionální dopravy začínají prázdninové změny

ilustrační foto: IDS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Výluky v jízdních řádech kvůli zavřeným školám začaly od čtvrtka a od pátku navíc začínají platit změny v jízdních řádech.

Regionální autobusy s číslem nad 100 začnou jezdit podle prázdninových jízdních řádů. Od pondělí se pak předpokládají obdobné změny i v brněnské městské dopravě. Situace se mění, proto prosím sledujte web http://www.idsjmk.cz/ a vyhledávač spojení na něm. Tam jsou uvedeny aktuální informace. Na jízdní řády na zastávkách se nelze spoléhat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Už od čtvrtka v některých dnech v dopoledních hodinách autobusy nahradí některé vlaky na Znojemsku (směr Retz a Mor. Budějovice). Od pondělka pak očekávejte opět v odpoledních hodinách výluky na trati Hodonín – Zaječí. Od čtvrtka také začíná dlouhodobá výluka mezi Žatčany a Újezdem – linky 612 a N95 pojedou po jiné trase. O víkendu pak v Brně očekávejte výluku na ulici Václavské, tramvaje 1 a 2 a noční autobusy pojedou jinak.

Na víkend se má vyjasnit. To je ta pravá možnost vyrazit s dětmi unavenými domácí školou do přírody. Zajeďte si třeba do Mutěnic, kde se dá k místní rozhledně od vlakové zastávky dojít po pěkné zpevněné cestě a podívat se do celého širého okolí.