Dvě stě studentů pomůže Fakultní nemocnici v boji s koronavirem

Zdroj: FN Brno

BRNO – Fakultní nemocnici Brno se podařilo oslovit mediky a studenty vysokých a vyšších odborných škol. Na dvě stě studentů tak posílí provoz nemocnice a bude bojovat společně s doktory proti koronaviru.

V domácí karanténě je přes dvě stě zaměstnanců nemocnice, sto pracovníků čerpá ošetřovné. Z toho důvodu nemocnice oslovila studenty, aby přišli na pomoc. Týká se to především studujících v 4. a 5. ročníku lékařských fakult. Ti bohužel ale nemůžou zastávat práci lékaře nebo zdravotní sestry, mohou být pouze sanitáři či ošetřovatelé. Nemocnice má přislíbenou pomoc od 111 mediků, kterým se tato praxe bude v životě hodit. „My se budeme snažit, aby to měli studenti jako součást své praxe. Protože ta je pro ně nesmírně důležitá. Oproti té první vlně, kdy jsme je zapojovali spíš pro práci v odběrových stanech, nyní se budeme snažit zapojit je do péče odborné, aby tak byli s pacienty a aby trénovali na své budoucí povolání,“ uvádí zdravotnický náměstek Ondřej Ludka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pracovní povinnost se týká i posledních ročníků studijních programů, které se připravují na nelékařské zdravotnické povolání. Pomoci tak přijdou i studenti vyšších odborných škol zdravotnických nebo vysokých škol s obory ošetřovatelství, všeobecná sestra nebo zdravotnický záchranář. Díky tomu, že studenti mají často již vystudovanou střední zdravotnickou školu, mohou zastávat pozici sester. Takových pomocníků bude mít nemocnice 92. Za asistence personálu tak mohou ihned pomáhat na odděleních.