Zraněná žena ležela celou noc zamčená ve svém bytě, o pomoc volala tlučením do stupaček

Ilustrační foto.

BRNO – Seniorka se zranila a upadla ve svém bytě na Lesné, ležela bez pomoci celou noc na zemi. Tlučením do stupaček se snažila přivolat pomoc.

Její volání zaslechl soused ve čtvrtek dopoledne. Zavolal proto na tísňovou linku 156, kde uvedl, že jeho sousedka upadla a zranila se, bohužel měla ale uzamčený byt a žádný ze sousedů neměl náhradní klíč. „Na místo ihned dorazila hlídka městské policie a přes zavřené dveře zjišťovala ženin stav,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Seniorka si postěžovala na bolest hlavy a nohou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jelikož byly dveře od bytu čtyřiaosmdesátileté ženy zabezpečeny bezpečnostním zámkem, strážníci neměli jinou možnost, než se k ní slanit z balkonu. Uvnitř pak našli seniorku ležet na chodbě, měla krvácivé zranění na hlavě a modřiny na rukou a nohou. Řekla také, že zde leží již od předešlého dne a pomoci se snažila dovolat tlučením do stupaček. Hlídka ženě poskytla první pomoc a přivolala na místo zdravotníky. Ti ji po prvotním ošetření odvezli sanitkou do nemocnice.