Neuvěřitelný počet osob v tureckém kamionu: 48 migrantů zadrželi celníci na D2

zdroj: Policie JMK

BŘECLAV – Do Podivína ve čtvrtek odpoledne přizvali celníci policisty ke kontrole tureckého kamionu. Kamion měl podle dokumentů převážet stavební materiál. Podle rentgenového obrazu velkokapacitního rentgenu se v jeho nákladním prostoru nacházelo větší množství osob.

Po otevření návěsu kamionu policisté zajistili neuvěřitelných osmačtyřicet mladých cizinců, z toho jednu ženu. Jedenatřicet z nich uvedlo, že jsou ze Sýrie, ostatní z Turecka. Policisté nyní budou s migranty  provádět nutné  identifikační úkony. Zadržení jsou i dva turečtí řidiči kamionu. „Zjišťujeme, jakou roli v tomto případě hrají,“ uvedla jihomoravská policie na svém twitteru. Pak začala složitá logistická akce. Na místo postupně přijely policejní eskortní vozy, kterými budou zajištěné osoby převáženy k dalším úkonům na služebny cizinecké policie po celé republice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.