Na Velký pátek byla v Brně velká voda

zdroj: ZZS JMK

BRNO – V pátek v noci a ráno hasiči zasahovali u dvou vodovodních havárií v Černovicích a Komíně. V jejich důsledku došlo k zaplavení silnice a několika vozidel. V laguně havaroval projíždějící autobus, který narazil do sloupu.

O půl sedmé ráno se stala dopravní nehoda autobusu, který narazil do sloupu. V autobusu byl pouze řidič, který se lehce zranil. „Zdravotníci mu ošetřili řezné poranění na ruce a poskytli tepelný komfort, protože pacient byl podchlazený. K další péči jej pak převezli do Nemocnice Milosrdných bratří,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Před osmou hodinou se na místo dostavili místní dobrovolní hasiči. Odčerpali vodu a také očistili část Kníničské ulice od bahna. Na ulici Turgeněvova v Brně-Černovicích provizorně zajistili sloup veřejného osvětlení proti pádu. Pomohli také s parkováním vozidel v místě havárie. Vodu nebylo potřeba z žádného objektu ani ze silnice odčerpávat. „Náš vyprošťovací automobil pomohl při odstranění betonových desek v místě havárie. Krátce před polednem, po odjezdu hasičů, zůstává ulice Bystrcká v Brně-Komíně uzavřena. Na místě se pracuje na opravě vodovodu,“ sdělil mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Černovice
Černovice
Komín