Strážníci z jižní části Brna mají novou služebnu ve Slatině

Zdroj: MP Brno

BRNO – Strážníci revíru Jih získali nově služebnu ve Slatině, která se přestěhovala z Dornychu. Bývalá radniční budova zcela vyhovuje jejich požadavkům na prostor a polohu.

Nová služebna se nachází v Kovárenské ulici, dříve zde sídlil úřad městské části, díky celkovým úpravám celého prostoru budova zcela odpovídá potřebám městské policie. „Jsou zde oddělené prostory pro zpracování administrativy, šatny, umývárny se sociálním zařízením i místnost pro dozorčí službu. Tam působí strážníci, kteří koordinují práci hlídek,“ popisuje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno. Nejzásadnějším zlepšením je jistě možnost pracovat se záběry z kamer, což dosavadní služebna neumožňovala.

Staňte see členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídky se kromě Slatiny také starají o městské části Brno-jih, Černovice, Tuřany a Chrlice. Díky přemístění služebny budou strážníci lidem zase o něco blíž. Rozložení je nyní rovnoměrnější a dojezd hlídek do celé jižní oblasti je velmi pohodlný díky blízkosti Ostravské ulice a dálnice D1. Pro veřejnost je vybudována bezbariérová rampa, opravami strážníci získali odpovídající prostředí i nábytek či prostornou zasedací místnost. Vyřešil se i problém s parkováním služebních aut. Stavební úpravy budovy vyšly na 12 milionů korun.