Opilí nasedli na elektrokoloběžku a uháněli Brnem, řidič nadýchal 2 promile

Ilustrační foto

BRNO – Riskantní jízdu plnou nedodržení předpisů předvedli dva dvacetiletí mladíci v noci na úterý. Opilí nasedli na sdílenou elektrokoloběžku a s dopravními předpisy si hlavu nelámali. Vše natočily kamery, případ bude mít dohru u správního orgánu.

Na Jakubském náměstí usedli dva muži na koloběžku a vydali se na cestu nočním Brnem. Nejprve projeli zákazem vjezdu a dojeli na konec Jezuitské ulice.  Na semaforu zrovna svítila zelená pro chodce, tím si ale hlavu nelámali a pokračovali dále na městský okruh. Tento manévr byl však nebezpečný, jelikož volno pro jízdu zrovna měla i auta jedoucí po Kolišti. Jízda mladíků pokračovala na Cejl, kde nedali znamení o změnu směry jízdy a namířili si to rovnou do protisměru. Tam jejich cesta skončila, jelikož chvilku předtím si jich všimla hlídka kontrolující okolí Koliště. „Při hledání osobních dokladů řidiči z batohu vypadlo několik skleněných lahví alkoholu a rozbily se,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Na otázku, jestli něco před jízdou pil, odvětil, že si dal čtyři piva. Dechová zkouška ukázala výsledek 1,92 promile a sám řidič uznal, že v jízdě už pokračovat nemůže. Případ dořeší správní orgán, který bude mít k dispozici záznam z kamer.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.