Provoz na dálnici D1 u Rousínova zastavila nehoda

Zdroj: HZS JMK

VYŠKOV – V úterý před 10. hodinou dopoledne se stala nehoda dvou kamionů a nákladní dodávky na 217. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Řidič náklaďáku se zranil. Na místo nehody letěl vrtulník. Provoz na Brno byl zastaven.

V nákladní dodávce byl zaklíněný řidič. Čtyři profesionální hasičské jednotky vyprostily pomocí hydraulického zařízení zraněného muže a předaly ho do péče záchranné služby, která na místo vyslala také vrtulník. „Po celou dobu zásahu byl muž středního věku při vědomí. Utrpěl pouze lehčí zranění. Převezli jsme ho na chirurgické oddělení vyškovské nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková. „Jednotky zajistily prostor proti vzniku požáru a postaraly se o unikající provozní kapaliny. Pomohly oddělit zapasovanou dodávku od návěsu kamionu. Kolem půl dvanácté předal velitel zásahu místo nehody policii. V době odjezdu poslední jednotky byl provoz na dálnici stále zastaven,“ popsal zásah tiskový mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Podle předběžného vyšetřování policie byl příčinou nehody způsob jízdy. Po srážce dodávky a prvního kamionu a dodávky do nich vrazil druhý kamion, který přitom ještě narazil do svodidel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.