Strážníci dopadli sprejera, snažil se je napadnout

Ilustrační foto

BRNO – U tramvajové zastávky Nové sady se umělecky vyjadřoval šestatřicetiletý muž. Když se ho hlídka snažila dopadnout, dal se na útěk. Případ dořeší republiková policie.

Pracovník dohledového centra si v úterý v noci všiml muže, který sprejoval na zeď u tramvajové zastávky. Vyslal proto na místo hlídku městské policie, která měla k dispozici mužův popis i jeho přesnou polohu. Když sprejer strážníky pořádkové jednotky spatřil, dal se na útěk směrem k ulici Bašty. Daleko ale nedoběhl, muži zákona ho dostihli, muž se proto po jednom ze strážníků ohnal pěstí a skončil v poutech. „Druhá hlídka mezitím prohledala místo, kde muž sprejoval. Kromě velkého výtvoru velkého tři čtvereční metry našla také látkovou tašku se sprejem. Výtečník je nyní podezřelý z trestného činu a převzala si ho republiková policie,“ uzavírá tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.