Jižní Moravu zasáhly extrémní bouřky a tornádo. Dálnice D2 je uzavřená

zdroj: HZS JMK

BŘECLAV, HODONÍN – V Jihomoravském kraji hasiči evidují ve čtvrtek po deváté hodině večer více než 330 výjezdů v souvislosti s počasím. Jedná se o poškození objektů, hlavně střech, a odstraňování stromů.

Situace na Břeclavsku a Hodonínsku je extrémně vážná. Bouřka poškodila mnoho domů v obcích Hrušky, Lužice. Moravská Nová Ves, a Hodonín. Mimořádně poškozená je obec Moravská Nová Ves. Obcí Hrušky podle svědků prošlo tornádo a polovinu vesnice srovnalo se zemí, srazilo i střechu kostela. Mnoho domácnosti je bez elektrického proudu. Lidé hlásí poškozené domy, požár, dopravní nehody, stromy na autech i domech. Bohužel i první zraněné v souvislosti s bouřkami. Operační středisko hasičů čelí extrémnímu náporu tísňových volání. Prioritou jsou nyní případy s bezprostředním ohrožením zdraví osob. Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. Zřídili krizový štáb a plánují pomoc jednotek z jiných krajů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jak uvedla na Twitteru mluvčí Ředitelství silnice a dálnic Lucie Trubelíková, je dálnice D2 uzavřena mezi 49. a 51. kilometrem. Úsek je oboustranně neprůjezdný. Důvodem jsou spadlé stožáry vysokého napětí v důsledku silné bouřky a dopravní nehoda nákladního vozidla. Záchranné složky se nemohou dostat na místo. Kolona vozidel začíná již na 44. kilometru směr Bratislava a směr Brno od 56. kilometru. Hasiči radí řidičům, aby raději nevyjížděli.

foto: HZS JMK