V Králově Poli přibude rezidenční parkování, v Komíně a Starém Brně nové parkoviště

Ilustrační foto

BRNO – V létě se připojí do rezidenčního parkování tři královopolské oblasti, a to Poděbradova, Vackova a Mojmírovo náměstí. V Komíně na Včeličkově se rozšíří parkoviště a na Nádvorní na Starém Brně zlegalizuje parkovací stání.

Na Včeličkově je nedostatek parkovacích míst, místní obyvatelé proto žádali radnici, aby s tímto problémem něco udělala. Parkoviště se rozšíří směrem na západ, navýší se počet stání o 21, tři budou určena pro zdravotně tělesně postižené, čtyři pro motorky. Dojde také k rekonstrukci vozovky a chodníků. Celá akce vyjde na 4,3 milionu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve Starém Brně na Nádvorní blízko Mateřské a základní školy Křídlovická také vznikne nové parkoviště. Tam, kde nyní stojí auta, se parkovat nesmí. Silnice o šířce 3,5 metru se rozšíří o dalšího 1,5 metru a vznikne zde 25 stání s jedním vyhrazeným pro ZTP. Úpravou projdou i chodníky, přibude zeleň včetně stromů. Náklady jsou 10 milionů.

„Takzvaná doprava v klidu neboli parkování je v Brně vedle dopravy obecně a bydlení asi nejpalčivějším problémem, se kterým se potýkají místní i dojíždějící. Na jeho řešení soustavně pracujeme, ať už zaváděním regulovaného parkování, které má usnadnit situaci především rezidentům, projektováním a výstavbou nových parkovišť nebo parkovacích domů – v poslední době například P + R u Zetoru nebo na Polní, nebo i budováním takovýchto na první pohled menších parkovacích ploch, které ale významně ulehčují životy místních obyvatel,“ informuje primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Od 30. 8. se k rezidentnímu parkování připojí i Královo Pole, přesněji oblasti Poděbradova, Vackova a Mojmírovo náměstí. V listopadu je bude následovat Berkova. V tomto roce to bude poslední změna v rezidentním parkování. Tyto oblasti spadají do zóny C, což znamená, že regulace probíhá ve všední dny jen v noci od 17 do 6 hodin, přes den a o víkendech je stání zdarma.