VIDEO: Vrtulník v akci: Policisté po zběsilé honičce chytli podezřelého muže v Křenovicích

ilustrační foto: Policie JMK

BRNO, VYŠKOV – Brněnští policisté v sobotu odpoledne při pátrací akci, do níž nasadili i vrtulník, zadrželi muže podezřelého  ze závažné násilné trestné činnosti. Podezřelý skončil v poutech.

Muže policisté vypátrali v Židenicích. Podezřelý zběsile velmi vysokou rychlostí ujížděl ukradeným Jeepem ulicemi Židenic, Líšně a Slatiny, odkud zamířil na dálnici na Vyškov. Z ní pak odbočil na Slavkov a následně do Křenovic. Tam ho policisté zajistili a následně umístili do policejní cely. Měl pozitivní test na drogy Při stíhání a zadržení použili služební zbraň, při jejímž použití nebyl nikdo zraněn. V uplynulých hodinách proběhla řada úkonů v trestním řízení, na dalších vyšetřující kriminalisté pracují. „Muž jen v posledních hodinách před zadržením překročil zákon hned pětkrát. Odcizil osobní automobily a motocykl. Vedle majetkových to byly i násilné skutky. Kriminalisté muže podezírají z dalšího možného závažného násilného jednání. Vyhodnocují a prověřují další získané informace,“ vyjmenoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.