Oheň poničil v Brně 7 aut i budovu. Kriminalisté hledají neznámého žháře

ilustrační foto: HZS JMK

BRNO – V neděli 18. července krátce po třetí hodině ranní v brněnské Františkánské ulici hořelo několik zaparkovaných automobilů.

Požárem bylo zasaženo sedm vozidel, z toho čtyři byly ohněm zničeny zcela. Poničena byla dokonce i nedaleká budova. Škoda zatím nebyla vůbec vyčíslena, nejspíše ale bude v miliónech. Policisté na místo povolali i speciálního psa na vyhledávání zápalných látek. Brněnští kriminalisté do dnešní doby vyslechli víc než desítku osob a vyhodnotili několik hodin zajištěných kamerových záznamů. A právě na základě zajištěných stop na místě činu policisté pracují s nejpravděpodobnější verzí, že má požár na svědomí cizí osoba, kterou se ale kriminalistům dosud nepodařilo dopadnout. „V souvislosti s tímto případem žádáme veřejnost o pomoc. Pokud máte k nočnímu požáru jakékoliv informace, neváhejte a kontaktujte tísňovou linku 158,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.