VIDEO: Mrtvý ve Slatině: Muž zadržený po honičce a střelbě je podezřelý i z vraždy

ilustrační foto

BRNO, BRNO-VENKOV, VYŠKOV – Jihomoravští kriminalisté důvodně podezřívají devětadvacetiletého muže zadrženého v Křenovicích mimo krádeže několika vozidel i z napadení dvou mužů a zabití jednoho z nich.

O pronásledování a zadržení zdrogovaného muže jsme psali v článku. V sobotu muž napadl pracovníka autobazaru, ve kterém ukradl Jeep a odjel s ním. Hledané auto se podařilo objevit i s pomocí vrtulníku v Židenicích, muž za volantem ale odmítl uposlechnout pokynů policistů k zastavení a začal ujíždět. Pronásledování za výrazné pomoci vrtulníku skončilo zadržením podezřelého v Křenovicích. Jak vysvětlil policejní mluvčí Pavel Šváb, policisté dále zjistili, že ještě před konfliktem v autobazaru  došlo k napadení dalšího muže v Brně-Slatině. Ten byl nalezen na místě činu bez známek života. „Věc prověřujeme jako zvlášť závažný zločin vraždy. Provedené testy s největší pravděpodobností potvrdí, že byl agresor při sobotním zadržení pod vlivem návykových látek. Ze zdravotních důvodů nebylo možno provést veškeré procesní úkony. Ty proběhnou hned, jakmile to jeho zdravotní stav dovolí,“ dodal Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.