Obyvatelé Brna mohou navrhnout jméno pro nový park v Komárově

Zdroj: Brno.cz

BRNO – Novému parku v Komárově chybí podstatná část – jméno. To mohou vymyslet občané a poté hlasovat pro to nejlepší v anketě. Soutěž začíná 1. září.

Kolem koryta Staré Ponávky v Komárově při ulici Kalová vznikl místo parkoviště a výběhu pro psy nový park. Veřejnosti byl zpřístupněn loni v květnu, říčka se proměnila do přírodnější podoby, k hladině se dostanete z mola nebo pomocí schodů a odpočinout si můžete na lavičkách i dřevěných lehátkách. „Novému parku chybí už jen poslední, ale neméně důležitá věc – jméno. O něm bude moci rozhodnout každý Brňan ve dvoukolové anketě. Její první část bude sběrová a potrvá od 1. do 30. září. Z platných návrhů pak odborná porota vybere pět finalistů, pro něž budete moci hlasovat na webu BrnoId. Svůj návrh do závěrečného hlasování poskytne i městská část Brno-jih. Autor vítězného názvu se může těšit na věcnou cenu,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

První kolo bude probíhat na webových stránkách, výběr z pěti návrhů se uskuteční na BrnoId. Do návrhu nového jména i hlasování se mohou zapojit osoby starší 18 let, pojmenování parku může obsahovat nejvýše pět slov, nesmí být použito jméno žijící osobnosti a autoři by se měli vyvarovat vulgárních a nevhodných výrazů.