Opilec naháněl děti s nožem v ruce

Foto: MPB

BRNO – Nedaleko Kovářské ulice vyděsil nezletilé děti čtyřiapadesátiletý muž, který na ně vytáhl bodnou zbraň. Ve spáchání něčeho horšího ho zarazil svědek a strážníci, kteří dorazili záhy, zjistili, že je muž pod vlivem alkoholu.

Agresor šermoval před očima dětí nožem a řekl, že kdyby je bodl, pravděpodobně by je zabil. Děti to vyděsilo a daly se na útěk, muž jim byl ale v patách. Toho si všiml kolemjdoucí, který mu zastoupil cestu. Chvíli se s ním přetahoval a nakonec se mu ho podařilo zastavit. Na místo dorazila hlídka, která muže vyzvala, aby jí nůž odevzdal. Ten se ale bránil tím, že nic špatného neudělal. Muži zákona provedli osobní prohlídku a našli ještě kapesní nůž s deseticentimetrovou čepelí. Odebrali ji tedy a zavolali republikovou policii. Ta spáchání trestného činu vyloučila. „U muže jsme provedli dechovou zkoušku, která přinesla hodnotu 2,3 promile. Zamířil proto na záchytnou stanici a po vystřízlivění se bude zodpovídat správnímu orgánu,“ doplňuje tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.