Dvojice mužů založila černou skládku, měla k tomu prý dobrý důvod

Ilustrační foto

BRNO – O nedělním poledni byli strážníci v Zábrdovicích svědky toho, jak dva muži vytvářejí černou skládku. Snažili se ze svého činu ještě vymluvit, nebylo jim to ale nic platné a nyní jim hrozí pokuta.

Osobní auto s přívěsným vozíkem odstavené u železničního mostu a prašný opar kolem dvou osob nevěstil nic dobrého a hlídka kontrolující okolí si byla zcela jistá, že dotyční zde zakládají skládku. K tomu se jí dva muži s lopatou v ruce přiznali. Dopravili sem stavební suť a své konání se snažili obájit tím, že vlastně konali dobro, jelikož zde byla velká díra v zemi a oni ji chtěli zasypat, aby tam nikdo nespadl. „Oba muže ve věku 48 a 52 let jsme ztotožnili, vše jsme pečlivě zdokumentovali a dohlédli na to, aby dvojice dovezenou suť naložila zpátky na přívěsný vozík a odvezla do sběrného dvora,“ popisuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba. Za porušení zákona o odpadech oběma nyní hrozí ve správním řízení vysoká pokuta.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.