Šok pro záchranáře na Tišnovsku: Agresivní pacient je ohrožoval pistolí

ilustrační foto: Policie JMK

BRNO-VENKOV – V Březině na Tišnovsku si posádka sanitky rychlé záchranné služby prožila uprostřed minulého týdne dramatický zážitek. V příkopu ležící muž je ohrožoval plynovou pistoli.

Posádka záchranářů byla večer přivolána k ošetření v příkopu ležícího nehybného devatenáctiletého muže. Podle oznamovatele měl u sebe zbraň. Jak popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek, když záchranáři dorazili na místo, muž se probral a začal je častovat vulgárními nadávkami. Navíc jim vyhrožoval napadením a zabitím. Pistole mu při spánku v příkopu vypadla. Ještě než stačil své výhružky naplnit, dorazila na místo hlídka tišnovských policistů. „Nebezpečného muže za pomoci donucovacích prostředků uklidnila a přiložila mu služební pouta. Agresor, který opravdu měl u sebe plynovou pistoli, potom putoval na záchytku. Nyní musí počítat se stíháním za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování,“ dodal Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.