Smutný Štědrý večer v domě v Předklášteří: Škoda po výbuchu je 300 tisíc korun

Zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV – Zapálení svíčky, její ponechání bez dozoru a shoda nešťastných náhod vedly až k výbuchu v rodinném domě v obci Předklášteří na Tišnovsku. Výbuch byl natolik silný, že poškodil statiku domu a hasiči museli dům stabilizovat.

V pátek v deset hodin večer na tísňové lince 150 hasiči přijali zprávu o požáru v předsíni rodinného domu v obci Předklášteří. Při příjezdu první jednotky na místo události hasiči zjistili, že došlo k výbuchu několika sprejů. Pravděpodobně se jednalo o laky na vlasy a osvěžovače vzduchu. Výbuch byl natolik silný, že poškodil statiku domu. Ten museli na doporučení přivolaného statika stabilizovat. V době výbuchu byla v domě žena se synem, ale jako zázrakem se jim nic nestalo. Na zásahu se podílely čtyři jednotky hasičů a trval přes tři hodiny. Velitel zásahu si na místo vyžádal statika a další síly a prostředky potřebné pro stabilizaci budov. Podle doporučení statika zapažili jednu obvodovou stěnu a podepřeli stropní konstrukci „Velmi pravděpodobnou příčinou vzniku požáru je nedbalost při zacházení s otevřeným plamenem, konkrétně ponechání zapálené svíčky bez dozoru. Od svíčky došlo k zapálení dřevěného obložení, k nahřátí sprejů a k následnému výbuchu. Škoda způsobená požárem a následným výbuchem je vyčíslena na 300 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou kolem 2 miliónů korun,“ sdělil mluvčí hasičů David Jirouš.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tak jako každý rok nabádají hasiči zejména v období vánočních svátků k velké obezřetnosti při zacházení s plamenem. V žádném případě nenechávejte zapálené svíčky bez dozoru. Na toto téma si můžete přečíst článek „Vánoce mají být svátky klidu, míru a pohody, avšak mnohdy končí zejména neopatrností tragicky!“