VIDEO: Zloději pomáhali vyklízet podchod pod hlavním nádražím, zaměřili se na dámské kozačky

Ilustrační foto

BRNO – Koncem roku se někteří lidé neoddávali oslavám příchodu toho nového, ale rozhodli se pořídit si něco nového na sebe. Bohužel za to nehodlali platit. Jedni zloději se zaměřili na dámskou obuv, další na příruční tašku.

V období vánočních svátků se v nočních hodinách přikradla dvojice mužů k uzamčenému stánku v podchodu pod hlavním nádražím. Nejprve devětačtyřicetiletý muž a jeho o patnáct let mladší známý nahlíželi do výlohy, poté prostrčili ruku přes mříž a uzmuli dámské kozačky, které si jeden z nich hbitě schoval pod bundu. To už ale byli zachyceni na kamerách a pracovník dohledového centra sledoval, jak odchází na zastávku hromadné dopravy. Předal proto info strážníkům, kteří byli perfektně obeznámeni s tím, jak lupiči vypadají. Ti už autobusem neodjeli, jakmile spatřili, že se k nim blíží hlídka, snažili se nenápadně odejít. „Jeden z mužů měl ještě kozačky pod oblečením, třetí bota se povalovala na kolejišti. Případ jsme s podezřením na spáchání trestného činu předali republikové policii,“ informuje tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Druhý případ se stal o silvestrovské noci, kdy dva muži spatřili spícího muže na lavičce, který měl u sebe příruční tašku. Svou roli sehráli dokonale, třiatřicetiletý muž chodil nenápadně s telefonem u ucha, jeho mladší kolega seděl kousek od něj. Poté se starší z nich opatrně sehnul ke spícímu muži a odepl mu tašku. „Dvojice pak zašla do podchodu pod hlavním nádražím a zkoumala, co to vlastně ukradla,“ dodává Skřivánková. To už k ní ale mířila hlídka, kterou informoval pracovník dohledového centra. Druhá hlídka mezitím probudila okradeného a zjišťovala, co měl v tašce. Ten řekl, že mimo jiné tam byl mobilní telefon. Ten už měl mezitím schovaný v kapse své bundy jeden z podezřelých, který přiznal, že ho z tašky vytáhl. I tito lupiči skončili v rukou republikové policie.