Ochutnejte lahodná vína a zúčastněte se jedinečné soutěže v kopání písku

Malebná jihomoravská obec Nový Šaldorf u Znojma vás zve na Zimní otevřené sklepy. Pokud jste milovníci vína, přijdete si jistě na své. Nechte se zlákat nabídkou místních vín a veselou zábavou!

Kromě ochutnávky místních vín se těšte i na svařák a pohoštění ve formě studeného i teplého jídla. Vrcholnou událostí této akce bude ale něco trochu jiného – zážitek ve formě účasti v jedinečné soutěži v kopání písku. Tato ojedinělá recesistická soutěž se snaží lidem ukázat, jaké neskutečné dřiny bylo třeba k vykopání velkých šaldorfských sklepů v tvrdém mořském pískovci. Ti, kteří se soutěže zúčastnili v minulých ročnících, mohou potvrdit, jak je pískovec tvrdý. Dosavadní rekord je 425 kg vykopaného a vyneseného písku za 15 minut – troufnete si rekord překonat?

Bližší pravidla soutěže i další doplňující informace naleznete na webových stránkách spolku Šaldorfské sklepy. Akce se koná v sobotu 15. ledna 2022 od 10.00 do 18.00. Vstupné se neplatí, ale kupují se skleničky k ochutnávce vín a to v jednotlivých otevřených sklepech a ve dvou infocentrech umístěných vždy na jednom konci sklepní uličky. Přijďte, jste srdečně zváni!