V Brně-Bystrci přeskočil požár z dřevěného přístavku na střechu rodinného domu

foto: HZS JMK

BRNO – V pondělí krátce před 4. hodinou ráno přijali hasiči informaci o požáru ve dvoře rodinného domu v Brně-Bystrci. Hořel přístavek domu a požár se rozšířil i na jeho střechu a střechu sousedního domu.

Po příjezdu hasičů k rodinnému domu v Brně-Bystrci se ukázalo, že hoří přístavek domu a požár se rozšířil i na jeho střechu a střechu sousedního domu. Operační středisko hasičů vyhlásilo 2. stupeň požárního poplachu a do akce bylo povoláno 9 hasičských jednotek. Hasiči nemuseli z objektu nikoho zachraňovat. Ale podle informací svědků pomáhal starším obyvatelům z domu civilní občan ještě před příjezdem hasičů. Tím civilním občanem byl řidič DPMB z noční služební tramvaje 01102, která místem ve 4 hodiny ráno projížděla za účelem kontroly námrazy na trolejích. Požár zpozoroval a pohotově jednal. Sám se během pomáhání nadýchal dýmu. „Hasiči nasadili proti plamenům několik vodních proudů a s rozebíráním střešní konstrukce pomohl automobilový žebřík. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu před šestou hodinou. Požár byl zcela zlikvidován v 9 hodin. Podle vyšetřovatele se předběžná škoda pohybuje kolem 750 tisíc korun a zásahem hasičů se podařilo uchránit majetek v hodnotě 2 milionů korun,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje. Vzhledem k tomu, že dům je bohužel momentálně neobyvatelný, zajistila městská část náhradní ubytování pro dvojici seniorů z poškozeného domu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.