Jižní Moravu zasáhl silný vítr, popadané stromy způsobily výpadky elektřiny

foto: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Jihomoravští hasiči v souvislosti se silným větrem v pondělí k 19. hodině zasahovali u 34 událostí. Následkem silného větru skončilo mnoho domácností bez proudu. Vítr na některých meteostanicích dosahoval rychlosti až devadesát kilometrů.

Jihomoravští hasiči v pondělí zasahovali u většího počtu událostí zaviněných silným větrem. Jednalo se především o popadané stromy: tři na Blanensku, pět v Brně-městě a pět v okrese Brno-venkov, šest na Břeclavsku, tři na Hodonínsku. Nejvíce událostí – 12 řešili hasiči na Znojemsku. Následkem silného větru skončilo mnoho domácností bez proudu. Nejvíce poruch energetici evidovali na Brněnsku, kde se jednalo skoro o tři tisíce odběratelů v okolí Popůvek a Střelic. Poruchy byly převážně v horských a podhorských oblastech. Byly způsobeny velmi silným větrem, pády stromů a větví do vedení, padaly i dráty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.