V Moravanech a v Měníně se zloděj vypravil krást ve firmách

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – V Moravanech a v Měníně se zloději vypravili krást do budov firem. Zatímco v Moravanech zatím neznámý pachatel zvolil jednoduchou cestu za notebooky rozbitými okny, v Měníně musel zloděj kvůli barevným kovům překonat zámky vrat.

Zatím neznámý pachatel se v Moravanech poničenými dveřmi a oknem se dostal sídla firmy, kde odcizil notebook a speciální kufříky obchodních zástupců společnosti. Vedle stotisícové škody za odcizené věci, způsobil škodu ve stejné výši také na poničených dveřích a oknech. Náročnější cestu zvolil v Měníně za výrazně menším lupem možná jiný zloděj. Nejdříve musel poničit drátěný plot, aby se po poškození zámků vrat vloupal do výrobní haly tamní firmy. V ní odcizil součástky především z barevných kovů. „Škoda je asi 30 tisíc korun. Pokud zloděj odcizené věci bude prodávat ve sběrně barevných kovů, dostane mnohem menší nabídku,“ podotkl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.