Dva školáci v Brně skončili v nemocnici po srážce s tramvají a autem

foto: Policie JMK

BRNO – V úterý odpoledne řešili brněnští dopravní policisté dvě nehody se zraněním chodců. V obou případech se jednalo o sražené školáky a nehody se udály v průběhu pěti minut.

První nehoda se stala ve Vídeňské ulici. Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky přecházel dvanáctiletý chlapec silnici po přechodu pro chodce a zřejmě zapomněl, že zde nemá přednost před tramvají. Po kolejích zrovna projížděl vůz s číslem šest, kterému vstoupil do jízdní dráhy, a došlo ke střetu. Tramvaj nárazem chlapce jen odhodila, takže ani jeho zranění nevypadala nijak zvlášť vážně. Druhý střet se odehrál v Bohunicích v ulici Elišky Přemyslovny jen o necelých pět minut později. „Řidič osobního auta Renault v ostrém odpoledním slunci zřejmě přehlédl desetiletého chlapce na přechodu pro chodce. Následky této nehody byly vážnější než v případě střetu s tramvají. Chlapec musel být s těžkým zraněním převezen do nemocnice,“ popsal Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.                   

Policisté připomínají, že chodec nemá na přechodu pro chodce absolutní přednost. Řidič tramvaje totiž nemá možnost svůj vůz zastavit tak snadno jako osobní automobil. Jeho brzdná dráha je totiž vícenásobně delší. Střety s kolejovým vozidlem končí nezřídka tragicky.