VIDEO: Další pronásledování: Řidič měl zákaz řízení, s cizím autem zapadl do potoka

Zdroj: Policie JMK

BLANSKO – Další pronásledování nebezpečného řidiče mají za sebou jihomoravští policisté. V tomto případě se sedmatřicetiletý řidič chtěl vyhnout policejní kontrole, protože s autem svěřeným do opravy si jezdil po soukromých záležitostech, nedbal vysloveného zákazu řízení a zřejmě řídil i pod vlivem pervitinu.

V Sebranicích se hlídka blanenských dopravních policistů rozhodla zkontrolovat jedoucí superb, řidič ale začal ujíždět po silnici I/43 směrem na Letovice. Jak je vidět na záznamu, s policejním vozem v zádech pak odbočil na vedlejší komunikace i cyklostezku, u Drválovic odbočil na polní cestu, a nakonec zapadl se superbem do potoka. Ale stále se nechtěl vzdát a pokračoval v útěku po svých jen v šortkách a lehké mikině zasněženým lesem. Policisté ho zadrželi po pátrací akci v lese asi 100 metrů od auta. „Do protokolu uvedl, že svého jednání lituje a nedokáže ho vysvětlit. Po pozitivním orientačním testu na drogy se odmítl podrobit lékařskému vyšetření, za což ho čeká nemalá sankce. Kromě toho se zodpovídá s přečinů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Majitelka poničeného vozu také asi škodu jen tak nepřejde. Mimo to může počítat i s podstatným prodloužením zákazu řízení,“ vyjmenoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.