Zloději kovů řádili na železnici. Ukradli měděné kabely i z lokomotivy

foto: Policie JMK

BRNO, BLANSKO – V úterý řádili na dráze zloději kovů. Ukradli měděné kabely a akumulátory z lokomotivy, napájecí kabely a naftu. Nadělali škody za víc peněz, než by dostali za ukradenou měď.

Zloději kovů si na dolním brněnském nádraží vyhlédli odstavenou dieselovou lokomotivu, ze které demontovali silné měděné kabely a odcizili akumulátory. Při tom ve sběrně by dostali za odcizené věci jen zlomek hodnoty ze škody, kterou na lokomotivě způsobili. „Škoda přesáhla 50 tisíc korun, navíc je lokomotiva po jejich řádění nepojízdná,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Další dva případy řešili policisté na železničním koridoru u Adamova, který se rekonstruuje. Tam zloději poničili nádrž pracovního stroje a ukradli z ní přes 200 litrů nafty. Další případ policisté zjistili o pár set metrů dál, kde dělníkům někdo odřezal a ukradl 120 metrů napájecího elektrického kabelu. „I zde je škoda vysoká, dosáhla téměř 130 tisíc korun,“ dodal Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.