Nemocnice Milosrdných bratří získala další sdílený byt, využijí ho zaměstnanci

Ilustrační foto

BRNO – Třetí sdílený byt získala Nemocnice Milosrdných bratří. Ten bude sloužit zaměstnancům, kteří se ještě necítí na to zakládat rodiny a vyhovuje jim bydlet s dalšími lidmi.

O byt požádala sama nemocnice.  „V dnešní ekonomické situaci a zejména s ohledem na stav na trhu s bydlením jsou sdílené byty benefitem, který nemocnicím pomáhá udržet pracovníky nebo přilákat nové, kteří můžou mít z velkoměstského dravého realitního trhu obavy,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. Ve sdíleném bytě má každý obyvatel svůj pokoj, společné jsou pouze kuchyň, toaleta a koupelna. Tento typ bydlení je vhodný pro mladé osoby, které ještě nechtějí zakládat rodiny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Sdíleným bytem se stal třípokojový byt na Orlí. Není svěřen žádné městské části a je po rekonstrukci připraven k nastěhování. Další dva byty má nemocnice také na Orlí a na Beethovenově. Ty byly pronajaty v letech 2018 a 2020. Sdílené bydlení pro lékaře či sestry mají i Úrazová nemocnice, Fakultní nemocnice nebo Fakultní nemocnice u sv. Anny. Dalších šest bytů sdílejí senioři a tři byty má pronajaté nezisková organizace Práh jižní Morava.