Dětí v brněnské nemocnici je více, stav ale není alarmující

Ilustrační foto

BRNO – Ve srovnání s minulým rokem je počet hospitalizovaných dětí ve Fakultní nemocnici Brno vyšší. Důvodem je, že poslední dvě mutace koronaviru delta a omikron mají vlastnosti respiračních virů.

Naštěstí nejsou čísla nijak dramatická a stav dětí není vážnější. Do celkových hospitalizací ale patří i případy dětí, které mají jinou diagnózu a covid by jejich stav mohl jen zhoršit, proto jsou na Klinice dětských infekčních chorob, aby je zdravotníci měli pod kontrolou.  Nárůst pozorují na infekční klinice již od podzimu 2021. Nejčastěji zde dětí pobývají z důvodu teplot, bolesti v krku, únavy celého těla či zvracení. Průběh covidu není odlišný od ostatních viróz. Většinou se jedná o krátkodobé hospitalizace bez větších komplikací.

 Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nyní je na klinice 15 dětí s koronavirem. „Někteří dětští pacienti se k nám skutečně dostanou kvůli nákaze SARS-CoV-2, ale nejsou ve vážném stavu, jejich věk je různý. Hospitalizujeme jednoho kojence s covidovou pneumonii, je ale potřeba dodat, že trpí i jinou vrozenou vadou a jeho stav proto bedlivě sledujeme,“ dodává přednostka Lenka Krbková. Nejčastěji tak zde pečují o děti, které mají covid a další diagnózu. Jsou zde onkologicky nemocní pacienti, děti po úrazech nebo akutních operacích uší či břicha. Všechny takové děti proto vyžadují hospitalizaci, ale vzhledem k jejich pozitivitě na koronavirus jsou umístěné na infekční klinice a dochází k nim specialisté příslušné odbornosti.