Přijďte se podívat na největší sbírku podpisů kosmonautů

Pozvali nás všechny do vesmíru – největší sbírka podpisů kosmonautů, zdroj: Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně má pro své návštěvníky nachystánu unikátní výstavu s názvem Pozvali nás všechny do vesmíru. Jedná se o jednu z největších sbírek podpisů kosmonautů. Zajímá-li vás téma vesmíru a kosmonautiky, přijdete si zde jistě na své.

Sbírka aktuálně obsahuje neuvěřitelných 572 z 579 autogramů těch, kdo se vydali do vesmíru. Na oběžnou dráhu se totiž kromě známého Jurije Gagarina odvážilo doposud 511 mužů a 68 žen pocházejících z 38 zemí světa. „Získávání podpisů kosmonautů do sbírky je nekonečný příběh: čtvrt století práce, tisíce dopisů, nekonečné hodiny pátrání, desítky a desítky cest po světě – a k tomu spousta radosti, ale i zklamání,“ sdělil popularizátor kosmonautiky Tomáš Přibyl.

Výstavu doplňují informační panely s rekordy i kuriozitami z dobývání vesmíru. Dozvíte se třeba, jaké jsou rozdíly mezi kosmonauty, astronauty a taikonauty, nebo zjistíte, které kosmické lodě létají v současné době na oběžnou dráhu, nebo kdo aktuálně krouží nad našimi hlavami na dvou orbitálních stanicích. Zajímavým doplňkem budou rovněž unikátní modely raket ze sirek zapůjčené Muzeem rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

Nenechte si tuto podívanou ujít, výstava trvá až do 27. února 2022. Technické muzeum najdete na adrese Purkyňova 5, Brno. Otevřeno je od úterý do pátku v době od 9.00 do 17.00, o víkendech a svátcích v době od 10.00 do 18.00. Informace o vstupném a další aktuality naleznete na stránkách Technického muzea v Brně.