VIDEO: Řidič na Vsetínsku se pustil do honičky s policií, poté utekl do lesa

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Rychle jedoucí octavie upoutala pozornost valašskomeziříčských policistů hlídkujících v Krhové na Vsetínsku. Běžná silniční kontrola se vzápětí proměnila v divoké pronásledování řidiče, který se nakonec pokusil policisty setřást útěkem do lesa.

Hlídka si Škody Octavie všimla v úterý krátce před půl jedenáctou v noci. Policisté se proto vydali směrem na Nový Jičín a svižně jedoucí auto následovali. „Jakmile vůz dojeli, výstražným zvukovým zařízením, blikajícími světly majáku a nápisem STOP na služebním vozidle dávali řidiči pokyn k zastavení. Muž za volantem škodovky ale na výzvy nereagoval, naopak zrychlil a chtěl hlídce ujet. Následován policisty po chvíli odbočil do Hostašovic a vysokou rychlostí se řítil obcí,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič poté vjel na polní cestu a po několika stech metrech sjel na louku. Po chvíli zastavil, vyskočil z auta a vběhl do lesa. „Jeden z policistů muže v lese dohonil a zpacifikoval. Druhý policista zajistil spolujezdkyni, která zůstala sedět v autě,“ sdělila Kyšnerová.

Třicetiletého řidiče pak hlídka vyzvala jak k dechové zkoušce, tak provedení testu na přítomnost drog. „Muž vše odmítl. Skončí tak ve správním řízení,“ uzavřela mluvčí.