VIDEO: Mladík se posilnil marihuanou a založil požár v Denisových sadech

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci městské policie řešili případ mladého muže, který si dal marihuanu a poté založil požár zapálením listí. Přivolaní hasiči dali vše po malé chvíli do pořádku a případ dořeší správní orgán.

Pracovníci dohledového centra spatřili na kamerách mladíka, který na Baštách zapálil spadlé listí. Povolali proto nejbližší hlídku, která právě kontrolovala okolí hlavního nádraží a informovali také hasiče. Od listí stoupal hustý dým a šíření ohně pomáhal i silný vítr. „Strážníci pořádkové jednotky během chvíle podezřelého dopadli. Ukázalo se, že mezi suché listí odhodil zapálenou krabičku zápalek,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Muž se obhajoval tím, že si před chvílí dal marihuanu a nevěděl tedy, co dělá. Hlídka přivolala republikovou policii, která po šetření případ postoupila ke správnímu řízení. Hasiči dostali brzy požár pod kontrolu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.